У Чернівецькому національному університеті пропагуються правила академічної доброчесності. Зі здобувачами проводяться бесіди щодо сутності академічної доброчесності. Наукові праці студентів та їх творчі завдання (ІНДЗ, реферати, письмові роботи) перевіряються через антиплатіатні системи.
Заходи з популяризації академічної доброчесності
19 вересня 2024 року для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання ОП «Гідрометеорологія» доц. Ольгою ПАЛАНИЧКО проведено практичне заняття з дисципліни «Основи наукової діяльності» в Науковій бібліотеці ЧНУ. Тема заняття: «Організація пошукової роботи з науковими джерелами».
Здобувачі мали можливість попрацювати з каталогами, картотеками, електронним каталогом, кваліфікаційними роботами, довідковою літературою, рідкісними виданнями, а також ознайомилися із особливостями складання списку використаних джерел та поняттями академічного плагіату, самоплагіату та фальсифікації даних.
1 лютого 2024 року завідувач кафедри проф. Іван КОСТАЩУК провів зустріч із здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОП «Гідрометеорологія» та ОП «Регіональний розвиток і просторове планування», під час якої ознайомив із «Порядком реагування на випадки булінгу (цькування) у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича».
24 жовтня 2023 року о 13:00 в аудиторії № 33 кафедрою геодезії, картографії та управління територіями спільно з кафедрою географії України та регіоналістики проведено науковий семінар на тему: «Академічна доброчесність».
Доповідачем доц. Антоном МЕЛЬНИКОМ для студентів 1-6 курсів та аспірантів в офлайн та онлайн режимі детально роз’яснено принципи академічної доброчесності. За допомогою мультимедійної презентації розглянуто нормативні документи ЧНУ імені Ю.Федьковича, склад комісій з доброчесності як університету, так і факультету, функціональні можливості та вимоги щодо налаштувань програми для перевірки на плагіат – UNICHECK.
В обговорені взяли участь: декан географічного факультету доц. Мирослав ЗАЯЧУК, заступник декана з навчально-виховної роботи Степан БРИК (голова комісії з питань етики та академічної доброчесності), доцент кафедри географії України та регіонального розвитку Микола ПАСІЧНИК.
5 вересня 2022 року для здобувачів освіти кафедри географії України та регіоналістики доц. Ольгою ПАЛАНИЧКО організовано екскурсію до Наукової бібліотеки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Здобувачі мали змогу ознайомитись з сучасними можливостями інформаційного забезпечення та різноманітністю пошукових систем і баз. Під час екскурсії Олег ШИЛЮК розповів про дотримання правил академічної доброчесності, обов’язковість цитувань у студентських наукових роботах.
9 вересня 2021 року в рамках заходів з популяризації академічної доброчесності в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулась онлайн-зустріч здобувачів другого (магістерського) рівня освіти ОП "Регіональний розвиток і просторове планування" із заступником директора з питань інформаційних технологій Олегом ШИЛЮКОМ щодо дотримання академічної доброчесності під час підготовки та здачі курсових та кваліфікаційних робіт.
Олег Іванович розповів про особливості застосування університетської антиплагіатної системи Unicheck, механізм застосування якої затверджений «Положенням про процедуру впровадження антиплагіатної системи у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича». На прохання магістрів заступник директора поділився рекомендаціями щодо трактування та застосування показників оригінальності, схожості та цитат у студентських наукових роботах.
7 квітня 2021 року відбувся вебінар з академічної доброчесності для студентів ЧНУ. Кафедру географії України та регіоналістики представляв Колосівський Назарій.