5 квітня 2024 року здобувачі вищої освіти ОПП «Географія» другого рівня підготовки відвідали презентацію:
1) Атласу «Мережа поселень України (формування і розвиток)» / За ред. Л. Г. Руденка. К. : Ін-т географії НАН України, 2023.
2) Монографії «Формування і розвиток мережі поселень України: картографічне дослідження» / За ред. Л. Г. Руденка. К. : Ін-т географії НАН України, 2023.
Презентував видання доктор географічних наук, професор, академік НАН України, почесний директор Інституту географії НАН України, почесний доктор Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича Леонід Григорович РУДЕНКО.
25 березня 2024 року відбулася бінарна лекція для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 106 «Географія» ОПП «Географія» з дисципліни «Суспільно-географічна районологія та основи регіональної політики».
Тема лекції: «Загальні положення регіональної політики: суть, особливості та основні завдання».
Лектор – д. геогр. н., професор Джаман В. О.
У проведенні лекції прийняв участь Голова ради стейкхолдерів географічного факультету, начальник відділу супроводу реформ та аудиту місцевих програм Чернівецької обласної ради БРИЖАК Петро Михайлович.
21 березня 2024 року відбувся діалог між здобувачами освіти та заступником директора Чернівецького регіонального центру підвищення кваліфікації Гакманом Сергієм Михайловичем, кандидатом історичних наук, доцентом.
Під час діалогу на тему "Проектна діяльність в умовах транскордонного співробітництва" фахівець розповів про роль транскордонного співробітництва прикордонних територій України в системі регіонального розвитку та інтеграційних процесів. Він обговорив з присутніми особливості регіонального співробітництва в історії європейської інтеграції та в євроінтеграційній стратегії України, поділившись міркуваннями щодо потенційних можливостей для спільних проектів у різних сферах, зокрема економічного розвитку, туризму, культури, освіти та екології.
Активними учасниками заходу були здобувачі ОПП «Регіональний розвиток та просторове планування», «Географія» першого та другого рівнів вищої освіти.
Організатор заходу к.е.н., доцент Підгірна В.Н.
У грудні 2023 року в рамках візиту до Чернівецької області кафедру географії України та регіоналістики відвідав Володимир Гьорчев - впливовий політик Македонії, експерт Євросоюзу з питань демографії та соціальної політики, депутат Парламенту Мекедонії (2006-2020 рр.); Голова комітету з питань праці та соціальної політики (2016-2020 рр.); Голова Комітету з питань оборони та безпеки (2006-2014 рр.); учасник багатьох важливих делегацій та форумів ПАРЄ.
Під час візитації було проведено круглий стіл за участі здобувачів першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів вищої освіти ОПП "Регіональний розвиток і просторове планування", ОПП "Географія" та третього освітнього рівня ОНП "Географія".
Тема круглого столу "Сучасні аспекти формування демографічної ситуації в Україні", де із практичної точки зору було обговорено важливу проблему, яка склалася через військову агресію рф проти України, а саме депопуляцію населення. І здобувачі і викладачі задавали чимало запитань, які свідчили про актуальність та важливість вирішення цієї проблеми.
Дякуємо пану Володимиру за чудову, захоплюючу та надзвичайно практичну дискусію, за ті слова підтримки Україні, які були сказані. Дякуємо за підтримку студентів, аспірантів та України, яка обов'язково ПЕРЕМОЖЕ і відновить демографічний потенціал.
18 листопада 2023 року гостьову лекцію для студентів ОПП "Регіональний розвиток і просторове планування" та ОПП "Географія" першого та другого рівнів вищої освіти провів Народний депутат України 7 та 8 скликання, Міністр інфраструктури України у 2014 році Бурбак Максим Юрійович!
Під час зустрічі обговорювалася важлива тема "Роль транспорту у формуванні стратегії розвитку регіону"! Цікаві факти, практичні обгрунтування та стратегія розвитку однієї із найважливіших інфраструктурних галузей регіону - це все те, що формує майбутнього менеджера (управителя) регіонального розвитку!
Дякуємо за чудову лекцію, за дискусію, за вичерпні відповіді студентам.
27 серпня 2023 року здобувачі ОПП «Регіональний розвиток і просторове планування» та ОПП «Географія» першого (бакалаврського) та другого (матегістерського) рівнів вищої освіти долучились до тренінгу «Пріоритети витрат бюджетних коштів в громаді», який проведено в онлайн форматі «Клубом Активної Громади» в рамках проєкту «Активна Громада: Право вибору» (за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)).
Під час заходу комунікаційна координаторка ініціативи Ольга Данілова разом із учасниками розбиралися із: нормативно-правовою базою формування бюджетних коштів у громаді; структурою доходів та видатків місцевих бюджетів після повномасштабного вторгнення; позитивними та негативними тенденціями даних процесів; наступом на децентралізацію та ін.
У заході взяла участь Вероніка Степанівна Грицку, депутатка Чагорської сільської ради, членкиня комісії по економіці та фінансам, яка зазначила, що: «регулювання статей видатків повинно здійснюватися на найвищому законодавчому рівні, оскільки часто перерозподіл на місцевому - практично неможливий».
Присутні поділились власними прикладами сумнівного «списання» коштів органами самоврядування та поміркували над налагодженням взаємодії «влада-мешканці» задля уникнення непорозумінь.
Надіємось, що отриманні знання та вміння будуть з користю використані майбутніми управлінцями з регіонального розвитку у подальшій професійній діяльності.
4 жовтня 2022 року доцент кафедри економічної та соціальної географії Київського національного університету імені Тараса Шевченка Дронова Олена Леонідівна провела гостьову лекцію на тему "Урбаністика та планування міських поселень" для здобувачів вищої освіти спеціальностей "Географія", "Середня освіта (географія)", "Менеджмент".
У лекції подані актуальні аспекти розвитку урбаністичних процесів та закономірностей планування міських територій, знання про які цінні як для міських управлінців зокрема, так для і всіх географів загалом.
2 червня 2022 року в рамках роботи студентського гуртка автолюбителів під керівництвом аспіранта кафедри Романа Кісіля відбулася зустріч із заступником начальника Управління патрульної поліції, капітаном Віталієм Пономаренком.
Студенти поспілкувалися із Віталієм Віталійовичем на тему: "Робота патрульної поліції та співпраця з громадянами в умовах війни".
Також вони почули відповіді на багато запитань, що цікавлять громадян у сучасних умовах військового часу.
Ми дякуємо пану Віталію за цікавий діалог та надіємося на нові зустрічі й бесіди на уже мирну тематику!
2 квітня 2022 року в рамках співпраці Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась публічна лекція завідувача кафедри економічної та соціальної географії, д.геогр.н., професора Костянтина Мезенцева на тему «Військовий урбіцид та післявоєнне відновлення міст».
У публічній лекції взяли участь понад 100 осіб (здобувачі вищої освіти, науковці та науково-педагогічні працівники):
- Київського національного університету імені Тараса Шевченка
- Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
- Інституту географії НАН України
- Українського державного інституту проектування міст "ДІПРОМІСТО" імені Юрія Білоконя
- Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
- Львівського національного університету імені Івана Франка
- Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя
- Тернопільського національного університету імені Володимира Гнатюка
- Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
- Волинського національного університету імені Лесі Українки
- Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький)
- Університету Григорія Сковороди (м. Переяслав-Хмельницький)
- Ізмаїльського державного гуманітарного університету.
Розкриття надзвичайно актуальної теми, висвітлення достовірного та маловідомого матеріалу викликали неабияку зацікавленість слухачів, що супроводжувалась численними запитаннями та жвавою дискусією. Завдяки високій педагогічній майстерності, креативності лектора та активності аудиторії зустріч тривала понад дві години.
Переглянути відео >>>