11-13 жовтня 2024 року кафедра прийняла активну участь в організації Міжнародної наукової конференції «ПРИРОДА І СУСПІЛЬСТВО: ВИКЛИКИ І ПОСТУП», учасниками якої були представники Румунії, Польщі, США, Болгарії, Австрії, Молдови та 20 населених пунктів України. Захід став майданчиком для обміну досвідом між представниками 43 наукових установ, закладів вищої освіти, національних природних парків тощо.
16-18 травня 2024 року кафедрою організована перша Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «ГЕОГРАФІЯ, КАРТОГРАФІЯ, ГЕОГРАФІЧНА ОСВІТА: ІСТОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, ПРАКТИКА», присвячена 90-річчю з дня народження професора Ярослава ЖУПАНСЬКОГО.
У конференції взяли участь представники Інституту географії НАН України; Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Львівського національного університету імені Івана Франка; Херсонського державного університету; Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара; Сучавського університету імені Штефана чел Маре, а також Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
В рамках роботи конференції всі учасники також мали можливість взяти участь у коворкінгу «Роль географічних досліджень у формуванні та розвитку громад та територій», до якого долучилися відомі фахівці-практики міста Чернівці та Чернівецької області, а також провідні науковці України.
Традиційно, в останній день конференції проведена пізнавальна екскурсія «Край, мій рідний край Черемоша й Прута...».
Дякуємо всім, хто долучився до конференції!
Сьогодні підтримка та розвиток географічної науки є надзвичайно важливими!
7-9 травня 2020 року на кафедрі географії України та регіоналістики відбулася он-лайн міжнародна науково-практична конференція «ГЕОГРАФІЯ, КАРТОГРАФІЯ, ГЕОГРАФІЧНА ОСВІТА: ІСТОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, ПРАКТИКА», присвячена 30-річчю відкриття кафедри географії України та регіоналістики і 80-річчю утворення Чернівецької області.
11-13 жовтня 2016 р. на географічному факультеті відбулася Міжнародна наукова конференція «ВІД ГЕОГРАФІЇ ДО ГЕОГРАФІЧНОГО УКРАЇНОЗНАВСТВА: ЕВОЛЮЦІЯ ОСВІТНЬО-НАУКОВИХ ІДЕЙ ТА ПОШУКІВ (ДО 140-РІЧЧЯ ЗАПОЧАТКУВАННЯ ГЕОГРАФІЇ У ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА)». У роботі конференцій взяли участь 200 учасників з України, Польщі, Болгарії, які представляли результати наукових напрацювань Інституту географії НАНУ, Вінницького, Київського, Львівського, Ніжинського, Східноєвропейського, Тернопільського, Уманського, Харківського, Херсонського, Чернівецького Чорноморського, Щецинського університетів, «Львівської політехніки» та ін.
Актуальні питання розвитку наукових ідей обговорювались за такими основними напрямками: сучасні тенденції розвитку географії України та географічного українознавства, розвитку природничо-географічних ідей, традиційних та новітніх напрямків розвитку української суспільної географії, внутрішнього та міжнародного туризму в Україні, гідрометеорологічних процесів та ресурсів, картографо-геодезичного забезпечення й ГІС-моделювання в геосистемологічних дослідженнях.
Було заслухано 130 доповідей про результати суспільно-географічних, фізико-географічних і геоекологічних, краєзнавчих досліджень, які висвітлюють різноманіття України в контексті постановки проблем регіонального розвитку та пошуку шляхів їх вирішення.
Відбулася велика 2 денна екскурсія м. Чернівці – смт. Кельменці – с. Нагоряни – с. Непоротово - м. Новодністровськ – м. Чернівці та одноденна за маршрутом м. Чернівці –с. Банчени – с. Біла Криниця – с. Старий Вовчинець – смт. Глибока – с. Димка – с. Волока - м. Чернівці
За результатами конференції прийнято важливі рішення та рекомендації:
1. Зважаючи на результати проведення конференції, поширити практику організації подібних заходів по всіх регіонах України із запрошенням відповідних фахівців з інших країн, найперше – країн-сусідів.
2. Основними перспективними напрямами досліджень сучасної географічної науки вважати:
1) розроблення концепцій і програм створення природних каркасів екологічної безпеки території країн і регіонів, де географи повинні брати найактивнішу участь, враховуючи величезний нагромаджений досвід із вивчення складних природно-антропогенних систем і комплексів;
2) дослідження теоретичних, методичних та практичних питань планування територій, містобудівного освоєння територій, визначення інтегрального потенціалу територій та кадастрової оцінки територіальних ресурсів;
3) обґрунтування раціональної територіальної організації суспільства та його складових;
4) дослідження проблем використання туристсько-рекреаційних ресурсів України, питань організації туристичної, рекреаційної, екскурсійної діяльності та готельного господарства;
5) дослідження проблем екологічної безпеки, збалансованого регіонального розвитку, їхніх просторових аспектів;
6) моніторинг динаміки якості життя населення України у загальнонаціональному та регіональному форматах, просторовий аналіз її складових підсистем.
Путівник наукової екскурсії конференції
9-11 жовтня 2014 року на кафедрі географії України та регіоналістики відбулася міжнародна науково-практична конференція «ГЕОГРАФІЯ, КАРТОГРАФІЯ, ГЕОГРАФІЧНА ОСВІТА: ІСТОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, ПРАКТИКА», присвячена 25-річчю відкриття кафедри географії України та регіоналістики і 80-річчю з дня народження професора Ярослава Жупанського.
22-24 вересня 2011 року на базі кафедри гідроекології, водопостачання та водовідведення завдяки активній науковій та організаційній роботі колективу проведено П’яту Всеукраїнську наукову конференцію «ГІДРОЛОГІЯ, ГІДРОХІМІЯ, ГІДРОЕКОЛОГІЯ», у якій прийняло участь близько 100 учасників з України, Польщі та Алжиру.