Перейти до основного вмісту

Міжнародна діяльність на кафедрі географії України та регіоналістики ведеться у тісній співпраці із відділом міжнародних зв’язків Чернівецького національного університету. Це інформаційно-аналітичний центр, зорієнтований на аналітичну діяльність, яка обумовлює розвиток, розширення та зміцнення міжнародних зв’язків і авторитету ЧНУ в світовому співтоваристві. Водночас це координуючий структурний підрозділ усього університету, створений для розробки та впровадження стратегії інтернаціоналізації, розширення й поглиблення міжнародних зв’язків, сприяння розвитку міжнародного співробітництва у сфері освіти та науки

З 22 травня по 30 червня 2023 року асистент Людмила Костенюк пройшла міжнародне стажування в Краківському економічному університеті в рамках програми «Postgraduate internship for research and teaching staff from Ukraine» (м. Краків, Польща).
Сертифікат


З 6 лютого по 17 березня 2023 року доцент Володимир Костащук проходив міжнародне стажування на тему «Нові та інноваційні методи навчання» в Краківському економічному університеті (м. Краків, Польща).
Під час стажування опрацьовано наступні модулі щодо організації наукової та освітньої діяльності в країнах Європи:
1) Мобільність в освіті;
2) Європейська та польська системи вищої освіти в Польщі;
3) Освіта та дослідження в перехідному періоді. Нові та інноваційні методи навчання.
Сертифікат


З 6 лютого по 17 березня 2023 року доцент Ольга Паланичко  пройшла міжнародне онлайн-стажування у Малопольській школі державного управління Краківського економічного університету (м. Краків, Польща) на тему: «Нові та інноваційні методи навчання».
Під час стажування Ольга Вікторівна отримала нові теоретичні знання, опанувала новітні унікальні методики, ознайомилася із досвідом викладацької діяльності польських колег, обмінялися корисною інформацією із закордонними колегами та отримала нові наукові зв’язки.
Сертифікат


З 19 грудня 2022 року по 29 січня 2023 року асистент Ярослав Джаман пройшов науково-педагогічне стажування у рамках програми «Особливі методи організації освітнього процесу для здобувачів освіти у галузі біології, екології, географії, геології та хімії»  в «Центрі українсько-європейського наукового співробітництва» (м. Рига, Латвійська Республіка).
Сертифікат


З 19 грудня по 26 грудня 2022 року доцент Наталія Заблотовська взяла участь у  міжнародному підвищенні кваліфікації (вебінарі) на тему «Неформальна освіта при підготовці бакалаврів в країнах Європейського Союзу та Україні», організованому  Інститутом науково-дослідного Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародною фундацією науковців та освітян.
Сертифікат


З 20 квітня по 20 червня 2022 року у рамках співпраці з ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян» доценти кафедри Наталія Заблотовська та Ольга Данілова взяли участь у міжнародному дистанційному науково-педагогічному стажуванні на тему «Іноваційні освітні технології: досвід Європейського союзу та його впровадження у навчальний процес України» в Європейському університеті Віадріна Франкфурд (Одер, Німеччина).
Сертифікат


Завідувач кафедри, професор Іван Костащук та аспіранти другого року навчання Михайло Салій і Роман Кісіль взяли участь у міжнародному дистанційному науково-педагогічному стажуванні «Міжнародний інноваційний науково-педагогічний досвід підготовки здобувачів наукового ступеня доктора філософії (PhD)» в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі (UCLA).
На основі результатів стажування будуть внесені зміни до відповідних освітніх компонентів, а також використано під час написання наукових досліджень.


Викладачі та аспіранти кафедри Іван Костащук, Наталія Заблотовська, Ярослав Джаман, Юрій Білоус, Анна Сенку, Михайло Салій і Роман Кісіль взяли участь у науковому стажуванні  на тему «Research Methods» Course authorized by European Academy of Sciences and Research (м. Гамбург, Німеччина).
Сертифікати: Іван Костащук, Наталія Заблотовська, Ярослав Джаман, Юрій Юілоус


З 5 квітня по 14 травня 2021 року Іван Костащук пройшов стажування в Білостоцькому державному університеті (м. Білосток, Республіка Польща)
Сертифікат


З 24 серпня по 2 жовтня 2020 року Іван Костащук пройшов стажування в університеті природничих наук в Любліні (м. Люблін, Республіка Польща) на тему «Педагогічна майстерність викладачів у галузі біології, екології, географії, геології, хімії та фізики».
Сертифікат

Професор Василь Джаман є членом Наукового комітету збірника «Słupskie Prace Geografieсzne»

Публікації:

1. Dzhaman V., Czaplinska A., Dzhaman Ya. Funkcje międzynarodowe dużych miast Ukrainy (na przykładzie Czerniowiec). Slupskie Prace Geograficzne. Nr. 14. Slupsk : Wydawnictwo Naukowe Academes Pomorskiey w Slupsku, 2017. ss. 61–78. (м. Слупськ, Польща).
2. Dzhaman V., Koliadynskyy P. Big towns: Territorial – Functional Organization and Strategy of Development (the Case of Chernovtsi). Saarbrucken : LAP LAMBERT Academic Publishing, 2015. 226 p. (Німеччина).
3. Czaplinski P., Dzhaman V. Problems of the Ukrainian labor market. Journal of Geography, Politics and Society. 2019. Vol. 9, No 4. P. 24–34. (м. Гданськ, Польща)
4. Джаман В.О., Джаман Я.В., Чаплінський П. Розвиток етнічного туризму в поліетнічному просторі (на прикладі Чернівців). Український географічний журнал. 2023. № 1. С. 35–45.
5. Czaplinski P., Dzhaman V. Features of contemporary migration of the population of Ukraine: dynamics, directions, scale, problem. Journal of Geography, Politics and Society. 2023. Vol. 13, No 3. P. 22–33.

Участь у конференціях

14-17 вересня 2023 року відбулась the 7th Conference on Regional Climate and Environmental Dynamics: GEOSCIENCE IN THE CARPATHIAN AND BLACK SEA REGION (GCBS 2023).
Місце проведення: VATRA DORNEI, SUCEAVA COUNTY, ROMANIA.
Асистент Людмила Костенюк представила доповідь «Using GIS tools in the study of paleovalley in the Verchny Prut basin» та прийняла участь у тренінгу «10 ways to make fieldwork more inclusive and accessible».

Літні школи

Здобувач вищої освіти першого рівня ОП «Регіональний розвиток і просторове планування» Марія Грекул мала нагоду представляти географічний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у літній школі, яку проводив Університет ім. Адама Міцкевича в Познані.
«Навколишнє середовище та цивілізація. Географія для сталого розвитку» - такою була тема тижневого дослідження, яке вона проводила в групі зі студентами-географами з усіх куточків України. Лекції та практичні дослідження проводиись в Палаці Дембіна, а також на факультеті географічних і геологічних наук Університету ім. Адама Міцкевича. Літня школа була присвячена важливим географічним питанням та сталому розвитку. Заняття, присвячені туризму, кліматичним змінам і географічним інформаційним системам (GIS), були особливо корисними та актуальними.
Це унікальна можливість познайомитися ближче з культурою сусідньої країни, її традиціями та звичаями, відвідати таке гарне місто як Познань.


Доцент Ольга Паланичко взяла участь у Міждисциплінарних студіях «Європейські зелені виміри», що відбувалися у рамках міжнародного проєкту ЄС Еразмус+ Жана Моне, який реалізується на кафедрі екології Чорноморського національного університету імені Петра Могили (м. Миколаїв).
Протягом 15 тижнів всі учасники Міждисциплінарних студій мали можливість прослухати онлайн-лекції на актуальні теми.
Розглянуто різні аспекти зеленої політики ЄС та світу: природні ресурси, зміну клімату, зелені ініціативи та зелену дорожню карту, інтегроване управління водними ресурсами: виклики ХХІ століття, збереження біорізноманіття, енергоефективність і відновлювальну енергетику, зелена хімія та зелені нанотехнології, управління відходами та багато інших цікавих питань. Теми мають важливе значення для впровадження європейських підходів у сфері охорони навколишнього природного середовища. 
Набутий досвід та знання Паланичко Ольга зможе використати на практиці, під час занять із здобувачами вищої освіти, з метою впровадження принципів сталого розвитку та формування екологічно безпечного довкілля, а також для збереження навколишнього природного середовища.


8-9 червня 2023 року доцент Ольга Паланичко взяла участь у Міжнародній літній екологічній школі «Європейські зелені виміри: виклики для України», реалізованої за підтримки Програми ЄС Еразмус+ Жана Моне у рамках Міжнародного проєкту «European Green Dimensions» 101081525 JM EUGD (101081525 — JM EUGD — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили (м. Миколаїв). Школа проходила в змішаному форматі. Серед 249 учасників були науковці, викладачі, студенти, старшокласники, вчителі, аспіранти, практики, державні службовці, громадські діячі, які представляли різні ЗВО, інститути, та установи України з Києва, Львова, Харкова, Луцька, Миколаєва, Херсона, Глухова, Сум, Чернівців, Кременчука, Запоріжжя, Слов’янська, Дніпра, Маріуполя, Полтави, Одеси, Луганська, Хмельницького, Стрия, Кривого Рогу, Умані, Кам‘янець-Подільського, Вінниці, Чернігова, Сімферополя, Мелітополя. 
Під час роботи школи розглянуто основні аспекти проблем змін клімату та сталого розвитку, а саме сучасні тенденції декарбонізації та екомодернізації енергетики України і світу. Окремо розглядалися актуальні питання сьогодення: вплив воєнних дій на довкілля.

Воркшопи

Доцент Ольга Паланичко приймає участь у лекціях та воркшопах від Ukraine Global Faculty, де науковці світового рівня презентують цікаві теми. Підтвердженням успішної та плідної роботи є відповідні сертифікати Отримані знання та навики будуть використані у науковій та навчальній діяльності.

Доцент Микола Пасічник – один із координаторів міжнародного проєкту ILCA (Innovation Laboratories for Climate Actions), що підтримується Європейським інститутом інновацій та технологій (EIT – European Institute of Innovation and Technology) та Climate-KIC).
Проєкт об’єднує п’ять закладів вищої освіти і три дослідницькі організації з Фінляндії, Румунії, Литви, Болгарії та України.
Проект спрямований на посилення людського капіталу в кліматичних інноваціях і підприємництві для системного вирішення проблем. Він сприяє створенню лабораторій кліматичних інновацій і залучає учасників екосистеми до розробки кліматичних інновацій. Підтримується готовність і конкурентоспроможність малих і середніх (стартапів, масштабованих) підприємств у зміні клімату та цифровізації.
Проект має три цілі:
1) посилити людський капітал у сфері кліматичних інновацій та підприємництва шляхом навчання та наставництва студентів, академічного та неакадемічного персоналу щодо системного вирішення проблем;
2) розвинути міждисциплінарний потенціал кліматичних та соціальних інновацій шляхом створення лабораторій кліматичних інновацій та залучення учасників екосистеми до розробки проектів кліматичних інновацій;
3) підтримка готовності та конкурентоспроможності малих і середніх підприємств (МСП) у зміні клімату та цифровізації.

23 березня 2023 року у рамках реалізації міжнародного проєкту ILCA (Innovation Laboratories for Climate Actions) відбулася лекція на тему «Регіональні особливості глобальних змін клімату».
Декан економічного факультету Руслан Білоскурський, доценти Андрій Верстяк та Микола Пасічник організували заключний воркшоп із серії зустрічей для розробки дорожньої карти кліматично-орієнтованого відновлення України.  У тісній співпраці з Інститутом землеробства НААН України, Університетом Короля Данила, за методологічної підтримки Університету прикладних наук Савонія (Фінляндія) та із залученням різних груп стейкходерів, учасники воркшопу змоделювали декілька портфелів заходів для інноваційної відбудови України за трьома напрямками: територіальні громади, сільське господарство, енергетичні виклики

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності